User Tools

Site Tools


Sidebar

nintendo:konsoolid

This is an old revision of the document!


Nintendo seadmed

Nintendo Co., Ltd. (任天堂株式会社) on rahvusvaheline tarkvara ja elektroonikaettevõtte mille peakorter asub Kyotos, Jaapanis. Tegemist on ühega kolmest suurest mängukonsoole tootvast ettevõttest (kaks ülejäänut on Sony ja Microsoft). Firma asutati 23. septembril, 1889 Fusajiro Yamauchi poolt ning algselt keskendus see hanafuda mängukaartide tootmisele. Tähelepanuks niipalju, et neid kaarte toodab Nintendo seniajani, kuigi mitte niivõrd kasumi teenimiseks kuivõrd viitena ettevõtte juurtele.

Pärast teist ilmasõda tundis ettevõte vajadust laieneda, proovides erinevaid muid valdkondi, muude hulgas näiteks taksoäri ja armuhotelle. Pragusel hetkel võivad need valikud tunduda arusaamatud, kuid omal ajal oli hanafuda jakuza jaoks oluline sissetulekuallikas ja tänu sellele oli Nintendol tugevad sidemed Jaapani allilmaga. Loobudes mõne aja pärast sellistest eksperimentidest tegi Nintendo kannapöörde ja asus tootma mänguasju, keskendudes ajapikku elektroonilisele meelelahutusele ning muutudes läbi selle ettevõtteks millisena me seda praegult tunneme.

Game & Watch

Elektrooniliste mängude sari, Nintendo esimene tõeline läbimurre elektroonilise meelelahutuse vallas ja Game Boy eelkäija. Tegemist oli ühemänguliste kaasaskantavate seadmetega, millel oli lisaks mängule ka kell ja äratus. Igal Game & Watchil oli oma mängu spetsiifiline LCD ekraan, mis erinevalt universaasest Game Boy ekraanist oli väga soodne ja tänu sellele kõigile taskukohane. Kokku tootis Nintendo 60 erinevat Game & Watch mängu, millest 59 olid vabamüügis ja 1 oli tarbijamängu auhind.

Mitmed Game & Watch mängud lasti hiljem välja Nintendo Mini Classic sarja raames. Need olid funktsionaalselt identsed kuid pisemad ja neid sai kasutada võtmehoidjatena.

Game & Watch mängude nimekiri | Nintendo Mini Classic mängude nimekiri

Kuni esimeste Game & Watch mängude ilmumiseni oli Nintendo tuntud pigem kui traditsiooniliste mänguasjade tootja. Väidetavalt tuli selle sarja looja Gunpei Yokoi jaoks insipratsioon siis kui ta märkas igavlevat ärimeest rongis kalkulaatoriga meelt lahutamas. Paljud tuntud Nintendo tegelaskujud, nende hulgas Donkey Kong, Mario ja Zelda nägid esimest korda ilmavalgust just nende mängude vahendusel.

Pihukonsoolid

Game Boy Game Boy (1989)
Game Boy Color Game Boy Color (1998)
Game Boy Advance Game Boy Advance (2001)
Nintendo DS Nintendo DS (2004)
Nintendo 3DS Nintendo 3DS (2011)
Nintendo Switch Nintendo Switch (2017)

Videomängud

NES NES (1983)
SNES SNES (1990)
Nintendo 64 Nintendo 64 (1996)
GameCube GameCube (2001)
Wii Wii (2006)
Wii U Wii U (2012)
Nintendo Switch Nintendo Switch (2017)

Viited

nintendo/konsoolid.1484853641.txt.gz · Last modified: 2017/01/19 21:20 by pronto