Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


Külgriba

nintendo:konsoolid

Nintendo seadmed

Nintendo on kolmest suurest seniajani toimivast telerimänge tootavast ettevõttest ja on läbi aegade tuntud neist kolmest kõige peresõbralikum. Nintendole kui mänguarendajale kuuluvad sellised legendaarsed tegelaskujud nagu Mario / Luigi, Donkey Kong ja Link / Zelda. Nintendoga on tihedalt seotud ka Pokemonid.

Game & Watch

Elektrooniliste mängude sari, Nintendo esimene tõeline läbimurre elektroonilise meelelahutuse vallas ja Game Boy eelkäija. Tegemist oli ühemänguliste kaasaskantavate seadmetega, millel oli lisaks mängule ka kell ja äratus. Igal Game & Watchil oli oma mängu spetsiifiline LCD ekraan, mis erinevalt universaasest Game Boy ekraanist oli väga soodne ja tänu sellele kõigile taskukohane. Kokku tootis Nintendo 60 erinevat Game & Watch mängu, millest 59 olid vabamüügis ja 1 oli tarbijamängu auhind.

Mitmed Game & Watch mängud lasti hiljem välja Nintendo Mini Classic sarja raames. Need olid funktsionaalselt identsed kuid pisemad ja neid sai kasutada võtmehoidjatena.

Game & Watch mängude nimekiri | Nintendo Mini Classic mängude nimekiri

Kuni esimeste Game & Watch mängude ilmumiseni oli Nintendo tuntud pigem kui traditsiooniliste mänguasjade tootja. Väidetavalt tuli selle sarja looja Gunpei Yokoi jaoks insipratsioon siis kui ta märkas igavlevat ärimeest rongis kalkulaatoriga meelt lahutamas. Paljud tuntud Nintendo tegelaskujud, nende hulgas Donkey Kong, Mario ja Zelda nägid esimest korda ilmavalgust just nende mängude vahendusel.

Läbimüük kokku: 43,4 miljonit seadet.

Game & Watch seadmed kasutavad LR44 patareisi (2tk).

Pihukonsoolid

Game Boy Game Boy (1989)
Game Boy Color Game Boy Color (1998)
Game Boy Advance Game Boy Advance (2001)
Nintendo DS Nintendo DS (2004)
Nintendo 3DS Nintendo 3DS (2011)
Nintendo Switch Nintendo Switch (2017)

Videomängud

NES NES (1983)
SNES SNES (1990)
Virtual Boy Virtual Boy (1995)
Nintendo 64 Nintendo 64 (1996)
GameCube GameCube (2001)
Wii Wii (2006)
Wii U Wii U (2012)
Nintendo Switch Nintendo Switch (2017)

Viited

nintendo/konsoolid.txt · Viimati muutnud: 2017/02/07 10:03 persoon pronto